Vaillant Servis – Vaillant Kombi Servis – Vaillant Servisi – Vaillant Kombi Servisi – Vaillant Servisleri | 7/24 Vaillant Merkez Servis

Vaillant Klima Servis – Vaillant Klima Servisi

Vaillant Klima Servis – Vaillant Klima Servisi bakımında yapılması gerekenler ;

İç Ünite eşanjörü ilaçlama yapılır ve su ile durulanır. İç ünite filtreleri ılık su ile temizlenir Dış ünite elektrik bağlantıları kontrol edilir. Dış Ünite Gaz basınçları kontrol edilir. Cihaz askı aparatları kontrol edilir. İç ünite elektrik bağlantıları kontrol edilir. Cihaz kullanım bilgisi verilir.

Klimalarda soluduğunuz hava eğer kalitesiz ise ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir. Özellikle çoçuk ve yaşlılarda bu sağlık sorunları daha çok görülmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde ölümlere bile neden olan klima hastalıklarından korunmak için klima bakımlarınızı kesinlikle ısıtmada ve soğutmada kullanıyorsanız yılda 2 kere yaptırınız !

Güvenlik Talimatları ;

Cihazın güç kablosunu, ürünün gerektirdigi ve daha üst özellikte bir elektrik sebekesine takın ve prizi yalnızca klimanız için kullanın. Uzatma kablosu kullanmayın. Güç hattını uzatmak elektrik çarpmasına veya yangına neden olabilir. Elektrik dönüştürücü kullanmayın .Elektrik çarpması ya da yangına neden olabilir. Voltaj / frekans / nominal akım farklılıgı yangına neden olabilir. Bu cihazın kurulumu deneyimli bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde, elektrik çarpması, yangın, patlama, ürünler ilgili sorunlar veya yaralanmalara neden olabilir. Anahtarın izole edilmemesi elektrik çarpmasına veya yangına neden olabilir.Aksi takdirde elektrik çarpmasına veya yangına neden olabilir. Dıs üniteyi, elektrikli parçalar açıkta kalmayacak sekilde sabitleyin.Aksi takdirde elektrik çarpması ya da yangına neden olabilecek durumlar yasanabilir. Klimanın iç ünite kurulumunu bir ısıtıcının ya da yanıcı bir cihazın malzemenin yakınına yapmayın. Nemli-yaglı-tozlu ve cihazın dogrudan günes ısıgına veya suya (yagmur damlaları gibi) maruz kalacagı yerlerde kurulum yapmayın. Gaz sızıntısı riski tasıyan yerleri kurulum için tercih etmeyin. Klimanın dıs ünite kurulumunu, yüksek bir duvarın üzeri gibi, ünitenin asagı düsmesi durumunda ciddi kazalara neden olabilecek yerlere yapmayın. Cihaz düzgün bir sekilde topraklanmalıdır. Gaz ve plastik su borularıyla ya da telefon hatlarıyla temas etmesine engel olun.

Enerji Verimliliği için ;

Perdenin hava girişini kapamadığından emin olun. Bu, hava dolaşımını engelleyerek soğutma performansını düşürebilir. Soğutma modunda, istenen uygun sıcaklığı ayarlayın.Eğer istenen sıcaklık çok düşükse, insan vücudu için zararlı olabilir ve güç tüketimi de artar. İstenen sıcaklığı dış sıcaklıktan yaklaşık 5 °C daha düşük ayarlayın Isıtma modunda ek ısıtma cihazı kullanın İç•dış sıcaklık düştüğünde klimanın ısıtma performansı düşebilir. Bu nedenle ek ısıtma cihazı kullanın. Odayı serinletirken, enerji tasarrufu için klima ve fanı beraber kullanın.Klima fan ile beraber kullanılırsa, soğutma daha etkin olur ve enerji tasarrufu yapılabilir. Klima çalışırken kapı ve pencereleri kapatın. Kapı ve pencereler açıkken klima kullanılırsa soğutma etkisi azalır Eğer klimayı bir saatten daha uzun bir süre kullanırsanız, havalandırmak için saatte bir pencereyi açın. Ürünü güneş ışığı ve ısıtma cihazlarından uzak bir yere kurun. Hava güneşliyse perdeyi kapatın. Soğutma işlemi sırasında herhangi bir ısıtma cihazı kullanmayın. Soğutma etkisi azalır.

Vaillant kombinizin arızası hakkında uzman personelimizin yardımını alabilirsiniz:

1-Kombinizin arıza durumuna geçmesi halinde öncelikle Web sitemizde bulunan arıza halleri ile ilgili bölümden bilgi edinin

2-Arızanıza uygun seçeneği uygulayın , arıza devam ederse mevcut telefonlar ile personelimizi arayın

3-Nöbetçi personelimize kombinizin arza durumunu teferruatlı bir şekilde izah ederek yardım alın

4-Sizin yapabileceğiniz basit arızalar personelimiz tarafından yönlendirilerek giderilmeye çalışılacaktır

5-Arızanın çözülmesi halinde ayrıca servis oluşturmanıza gerek kalmadan kombiniz kullanıma devam edecektir

6-Personelimizden telefon yardımı alarak yapmış olduğunuz arıza giderme işlemi başarısız olması halinde Servis Merkezimize telefon veya mail yoluyla teknik hizmet talebinde bulunun.